İptal ve İade Şartları

1- Sipariş verildikten sonra kargoya veya kuryeye verilene kadar kullanıcı siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

2- Sipariş edilen ürün kuryeye teslim edildikten sonra 7 (yedi) gün içerisinde kullanıcı koşul belirtmeksizin cayma hakkına sahiptir. Ancak bu hakkın kullanılabilmesi için kullanıcı ürünü aynı teslim aldığı standartta (paketi açılmadan, kullanılmadan, koruma naylonları yırtılmadan vb.) iade etmek zorundadır. İade edilecek ürün orjinal ambalajında, eksiksiz ve hasarsız bir biçimde, tekrar satılabilirlik vasfını yitirmemiş olması gerekmektedir. İade edilecek ürün orjinal faturası ve diğer nüshaları ile birlikte ayrıca iade sebebini ve kişisel ulaşım bilgilerinizi içeren bir dilekçe ile gönderilmelidir. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişlerde ödeme iadesi aynı kredi kartına yapılmaktadır. Kapıda nakit ödeme ile alınıp iade edilen ürünlerde ödeme iadesi belirteceğiniz bir banka hesabına yapılmaktadır. Ödeme iadesinin maksimum süresi 20 (yirmi) gündür. Siparişlerin iadesinde siparişin tüm kargo masrafları toplam tutardan düşülerek iade edilmektedir. Kapıda ödemeli siparişlerin iadesinde kargo masraflarına ek olarak tahsilat masrafları da düşülmektedir.

3- İade için gönderilen ürün tarafımızca kontrol edildikten sonra iade talebiniz onaylanır ya da reddedilir. Hasarlı ya da arızalı ürünlerin iadesinde kargo bedeli firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu tip durumlarda anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile gönderim yapmanız gerekmektedir. Gönderimlerinizi Yurtiçi Kargo ile yapabilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir. Keyfi ürün iadelerinde ise tüm kargo masrafları müşterilerimize aittir. İade için gönderilen ürünler ekstra durumlarda gerekli görüldüğü takdirde yetkili servislere test için gönderilir. Bu tip bir durumda olan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

4- İadesi Kabul Edilmeyecek Ürünler:

Lens ve Kafa Temizleme Araçları, Filtreler, Filmler, Sensör Temizleme Araçları, Türkçe Kullanma Kılavuzları, Video Kaset ve MiniDVD’ler, Fonlar, Yağmurluklar, Ambalajı Açılmış Tüm Bellek Ürünleri ve Termal Yazıcılar İçin Olan Baskı Kitleri

5- Alıştan arızalı çıkan üründe fatura tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde kullanıcı firmamıza başvurup iade ya da değişim talep edebilir. Daha sonra oluşacak fabrikasyon ya da kullanıcı sebepli arızalar ve aksaklıklar için yetkili servislere başvurulması gerekmektedir.

6- Kullanıcı arızalı ürünü iade ya da değişim talebinde bulunduğu takdirde söz konusu ürünün fatura anındaki fiyatı baz alınır.

7- İade ve değişim hakkı her sipariş için sadece bir kez geçerlidir.

8- Firmamız iade koşullarını her zaman değiştirebilir.

9- Sitemizden alışveriş yapan tüm müşterilerimiz yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.